Meny

  • Support
  • Om Locus
  • Kontakt oss
  • Nettstedskart

Meny

  • Norsk
  • Dansk
  • Svensk
  • English Summary

Søk

 

Locus har system for effektiv og lønnsom transport


I en stadig sterkere konkurranseutsatt hverdag vil det være de mest effektive og pålitelige transportørene som vil være vinnerne. Sammen med våre kunder har vi utviklet TransFleet® - et styringssystem for transportbransjen.
Les mer
 
  • Nyheter
  • Nødetater
  • Klinisk logistikk
  • Transport og logistikk
  • Sikkerhet
  • Support
 
  • Forsiden
  • Transport og logistikk
  • Temperatur og ECO
  • Miljøprofil

Meny

  • Ordreadministrasjon
  • Transportplanlegging
  • Oppfølging
  • Ordre og scanning
  • Track & Trace
  • Temperatur og ECO
  • Referanser
  • Support
  • Elektronisk bestilling
 
 
 

Miljøprofil

01.03.09

Knytning mot bilens CANbus begynner å bli et krav fra markedet. Locus tilbyr derfor en løsning som måler og lagrer ECO-data, og som viser denne informasjonen fortløpende til sjåføren.

 

TransFleet® har funksjoner som bidrar til mindre utslipp av CO2 og NOX. Ved å planlegge kjøringen bedre, sørge for bedre samlast av gods, forbedre retningsbalansen og følge opp sjåførene, kan systemet gi verdifulle bidrag til vårt felles miljø.

Datagrunnlaget for å oppnå en bedre miljøprofil hentes også fra bilens CANbus. Bilutstyret i TransFleet® samler data under kjøring, og forteller samtidig hvor godt sjåføren kjører til enhver tid. Samtidig sendes data inn til en intern server, som kan fordele disse dataene til turer og ordre. Dette gir grunnlag for et godt miljøregnskap for virksomheten. Eksempler for bruken av data kan være: 

  • ECO data på ruter

Det kan være slik at valg av kjørevei påvirker drivstoff-forbruket med tanke på trafikkflyt og terreng. Kanskje man kan senke det totale drivstoff-forbruket ved å velge en alternativ rute. Dette er interessant for faste ruter som kjøres ofte.

  • ECO data i forhold til kjøretøy

Over tid vil rapportene vise om noen spesifikke kjøretøy er mer drivstofføkonomiske enn andre, i forhold til transportstrekningen og godset som fraktes. Dette kan være viktig informasjon ved investering av nye kjøretøy.

Innrapporterte data fra bilene sendes til en WEB-server som er plassert hos Locus.

Verktøylinje

  • Skriv ut
  • Del på Facebook
  • Del på LinkedIn

Locus AS / Leif Weldingsvei 20 / 3208 SANDEFJORD / Tel: 33 48 42 00 / Fax: 33 48 42 01 / E-post: admin@locus.no / webmaster@locus.no